... a staň se součástí historie balónového létání

LETY S HENDIKEPOVANÝMI

Každý má právo zažít něco neopakovatelného, něco o čem až do chvíle splnění pouze snil. O to více je emočně silnější, když tyto sny můžeme splnit hendikepovaným.

Naše společnost před rokem 2022 provedla několik letů s vozíčkáři, kdy jsme se po vzájemném silném prožitku rozhodli, že se této činnosti budeme více věnovat a to i přes náročnější plánování a přípravu letu. Neuvěřitelně silný prožitek z takto provedeného letu je pak pro nás tou nejvyšší odměnou.

V roce 2023 jsme tedy zakoupili vlastní sedačku pro hendikepované a to s finanční podporou Pardubického kraje, kdy jsme velmi vděčni za podporu ve výši financování 70% nákladů na vybavení koše pro tyto speciální lety a to z programu "Podpora bezbariérového cestovního ruchu v Pardubickém kraji".

Jak je to vůbec možné?

Vlastníme koš s dvířky, kterými můžeme hendikepovaného do koše vnést či mu pomoci, jak se tam dostat a dále do koše upevňujeme speciální bezpečnostní sedačka vyvinutou pro balónové lety, kde je klient bezpečně připoután pětibodovým pásem. Sedačka je vyvýšena, čili klient může velice dobře pozorovat celý průběh letu.

Podmínkou letu s hendikepovaným je, že s ním poletí jeho blízká osoba. Tato podmínka je z důvodu určitých omezení hendikepovaných, kde je nutné zajistit jejich bezpečí a komfort před letem, při letu  a po přistání. Kapacita tohoto speciálního koše je na druhou stranu omezena na 1 hendikepovaný, max. 2 osoby doprovodu a pilot.

Věříme, že v případě využití naší nabídky společně prožijeme něco nepopsatelného, něco jedinečného.

Partneři

pardubicky kraj

litomysl logo

made in litomyšl

HRG logo

dialog logo
agile logo

Logo Veselka